Protocolul final al conferenţei s-au încheiat şi s-au iscălit, membrii ei au plecat fiecare încotro îl chema casa, întâi Salisbury, după el Ignatief ş.a.m.d. Întrebarea este cum trebuie privit acest fiasco al conferinţei, această solidaritate aparentă care avea totdeauna drept…
![[„PROTOCOLUL FINAL AL CONFERENŢEI…”] – de Mihai Eminescu [14 ianuarie 1877] [„PROTOCOLUL FINAL AL CONFERENŢEI…”] – de Mihai Eminescu [14 ianuarie 1877]](http://www.mihai-eminescu.ro/wp-content/uploads/2017/03/Mihai-Eminescu-1-1869-Fotografia-1-de-Jan-Tomás-Photography-Studio-Ro-670x300.jpg)